למען חופש הדיוור
מבצעים דיוור כמותי, ורוצים שהוא יהיה מהיר כצבי? חשוב שתיערכו מראש לשינויים שהחילה חברת דואר ישראל. נא להכיר: קוד חלוקה חדש אם לא ביצעתם דיוור כמותי בחצי השנה האחרונה, לא בטוח שאתם מודעים לכך שהדיוור שלכם עלול להיתקע בין חברת העיטוף לבין דואר ישראל ולהתעכב – רק כי לא ידעתם על קוד החלוקה החדש של הדואר.
למען חופש הדיוור
בשלב הראשון, מ-6 ביוני 2011, החלה חברת הדואר למיין ולחלק את הדואר הכמותי על פי קוד חלוקה חדש בן 9 ספרות. השלב השני יכלול מעבר למיקוד בן 7 ספרות, הצפוי להתרחש עד תחילת דצמבר 2012 ויחול על כלל האוכלוסייה. חשוב לדעת: קוד החלוקה החדש בא בנוסף למיקוד ואינו מחליף אותו. לכן, על דברי דואר במשלוחים כמותיים לשאת הן את קוד החלוקה והן את המיקוד הנוכחי בן 5 ספרות (7 ספרות בעתיד).


קוד החלוקה: לקבל ולעדכן
אם כך, בנוסף למיקוד מוצמד מעתה גם מספר נוסף – קוד חלוקה. זהו קוד בן 9 ספרות, המשמש למיון וחלוקה של הדואר הכמותי, ומכיל את כל המידע הנחוץ על מנת להביא את דבר הדואר אל יעדו בזמן. אתר הדואר יודע לספר כי זהו קוד דינאמי, המנוהל בדואר באמצעות מערכת ממוחשבת ומתעדכן בהתאם לשינויים המבוצעים בשטח מעת לעת. את קוד החלוקה ניתן לקבל באמצעות אתר דואר ישראל, כאשר אחת לרבעון יהיה עליכם לבצע עדכון שוטף של הקוד דרך האתר.
בשיטת מיון זו, יש להביא לסניף הדואר את הדואר הכמותי כשהוא מסודר על פי קוד החלוקה בלבד. אחרת, הדיוור שלכם עלול להתעכב בחברת העיטוף עד להעברת קבצים מעודכנים, שמהם ניתן יהיה להפיק את המדבקות הנושאות את הקוד החדש.


מה 7? המיקוד החדש בדרך
המיקוד החדש, בן 7 ספרות, יתבסס ברוב המקרים על המיקוד הנוכחי בתוספת של שתי ספרות (בסוף המספר הקיים). ברשות הדואר מבטיחים ששיטת המיקוד החדשה תהיה ברמת הפרדה גבוהה וכי לכל נקודת חלוקה תוקצה "תעודת זהות" קבועה בת שבע ספרות. מיון הדואר על פי המיקוד החדש יבוצע באופן ממוכן וממוחשב בלבד באמצעות מכונות המיון. בה בעת תיפסק לחלוטין הפעולה הידנית של מיון דברי דואר על פי המיקוד הקיים. באופן זה יפחת גם שיעור דברי הדואר שאינם נמסרים לתעודתם ומוחזרים לשולח.
יעד הטמעת המיקוד החדש בן 7 ספרות נקבע לתחילת דצמבר 2012 ויחול על כלל האוכלוסייה.


מפצחים עבורכם את הקוד
לאחרונה אנו מטפלים בקובצי דיוור לא מעטים, המגיעים אלינו ללא קוד החלוקה המבוקש ומתעכבים בשל כך. לא הספקתם להתארגן על קבצים מסודרים המכילים את הקוד החדש? פנו אלינו על מנת שנסייע לכם בהכנת הקבצים המיועדים לדיוור. התהליך לוקח מספר ימים מול הדואר, ולא מומלץ לחכות לרגע האחרון. כל קובץ יישלח מחדש כל רבעון לדואר על מנת לעדכנו. יש שאלות? אל תהססו לפנות אלינו במייל mailto:bat7@sarig.co.il
חזרה לדף מאמרים >
דף הבית   /   לקוחות  /  מגזרים  / עבודות /  מי אנחנו  מאמרים  /  צור קשר  
כל הזכויות שמורות לשריג רעיונות  | מיתוג, כתיבה שיווקית, ניוזלטרים, עיצוב גרפי | טל' 03-6126145 | רח' תובל 34 רמת גן 5252244 | האתר נבנה ע"י טבעונט

 

Tivonet

  שריגרעיונות