איך זה שעדיין אין לכם דף עסקי בפייסבוק?
Let's face it – ישראל היא מובילה עולמית בזמן הגלישה הממוצע ברשתות חברתיות. המשמעות: כמה חבל לא לנצל את הפייסבוק (עם 3.5 מנויים בישראל) לטובת שיווק העסק שלכם! איך עושים זאת נכון? על כך, במאמר שלפניכם.
איך זה שעדיין אין לכם דף עסקי בפייסבוק?
מאת טלי עוז אלבו *

בעולם יש לפייסבוק קרוב ל-800 מיליון מנויים: 220 מיליון מתוכם גולשים לאתר דרך הטלפון הסלולרי. פייסבוק נחשב כיום לאתר המוביל בעולם מבחינת כמות הזמן שמבלה בו הגולש.
ומה קורה אצלנו בארץ? בישראל יש לפייסבוק 3.4 מיליון מנויים, הצופים בכ-3 מיליארד דפים בחודש ומחזיקים, כל אחד, ב-143 חברים בממוצע. מה שמעניין במיוחד לדעת, הוא שישראל היא מובילה עולמית בזמן הגלישה הממוצע ברשתות חברתיות.
אין ספק שחממת הקהילה החברתית מספקת פלטפורמת עבודה רחבה מאוד, עם אפשרות לבחירת קהל היעד בפינצטה, ותומכת הן בפרסום ישיר ובועט והן בכתיבה של תוכן שיווקי סמוי מתוחכם ועדין. היתרון העיקרי הוא הגעה מיידית למסה רחבה של אנשים.
זהו פוטנציאל אדיר מבחינה שיווקית, וכל מי שמבין קצת בשיווק באינטרנט מכיר בכך שכל עסק חייב לפתוחדף עסקי בפייסבוק, אם עדיין אין לו כזה. פייסבוק מאפשרת פתיחה של שלושה סוגים שונים של דפים: עמוד אישי, קבוצה, או דף עסקי (דף אוהדים).


דף עסקי: מה זה נותן לנו
בשונה מניהול של קבוצה או עמוד אישי, שיווק דף עסקי בפייסבוק מיועד לייצוג רשמי של מותג, חברה, ארגון, מוצר, עסק או אדם מפורסם. דף כזה מאופיין במערכת ניהול תוכן עם מערכת סטטיסטיקות, מערכת שיווק ואפשרויות לאפליקציות, שלשמן כדאי להיעזר במומחה לתחום. חברות רבות, מקטנות ועד גדולות מאוד, משתמשות בדף העסקי על מנת לשווק מוצרים ולשמור על קשר רציף עם לקוחותיהן.
הקמת דף עסקי בפייסבוק תורמת לעסק שלכם באופנים הבאים:
הגדלת כמות הכניסות לאתר: אנשים רבים שרואים דף אוהדים מעניין ואיכותי בפייסבוק, נכנסים לאחר מכן גם לאתר הבית של אותה חברה, ולהפך.
נוכחות ברשת חברתית ותדמית: פייסבוק חושפת אתכם אל קהל גולשים גדול. מעורבות ברשת החברתית על בסיס קבוע על ידי תכנים נכונים, ולא רק פרסום המוצרים שלכם שם, יביאו אליכם יותר ויותר מעריצים וישפרו את התדמית הווירטואלית שלכם.
הקשבה לצרכים של הלקוחות: יצירת פלטפורמה לדיונים בתחומכם תגדיר אתכם כמומחים בתחום ותאפשר לקהל שלכם שיח דו-כיווני. רמת הקריאייטיביות של השיח והתכנים וכן ניהול קמפיינים ייעודיים לקהל הדף שלכם, יביאו לכם חשיפה גדולה וימצבו אתכם כחברתיים.
שמירה על חוקי פייסבוק- פייסבוק אינם מאפשרים לפרופילים פרטיים לנהל נוכחות של עסק. למרות שהמון אנשים אינם מודעים לכך ועושים זאת בכל זאת, הם מצויים בסכנת סגירה תמידית מצד פייסבוק ובלי שהם מודעים לדבר. פייסבוק יצרו לנו פלטפורמה עסקית מיוחדת (דפי האוהדים) וזאת כדי שנוכל לנהל זהות פרטית בנפרד לזו העסקית.


להגיע לחברים של החברים
שיווק בפייסבוק לא מסתכם רק בהקמת הדף בפייסבוק. ישנן עוד אפשרויות לפעילות שיווקית ברשת החברתית. לדוגמה:
פיתוח אפליקציות ויראליות: אין כמו אפליקציה נחמדה על מנת לגרום לפעילות בדפי אוהדים בפייסבוק. אפליקציות יכולות להביא ליצירת עניין ושיתוף של המעריצים שלכם, וכל שימוש בה יחשוף אותה גם בפני החברים של החברים שלכם, כיוון שהיא תופיע על הקיר שלהם.
פרסום ממומן בפייסבוק: ניתן בקלות להוסיף מודעות שיופיעו בצדי העמוד בעת הגלישה באתר. הפרסום מותאם לפלח שוק רלוונטי, מה שמהווה יתרון משמעותי.
פתיחת אתר תחת דף הפייסבוק: ביצירת לשונית/טאב מיוחדת ניתן לצפות באתר שלכם גם בתוך הרשת החברתית.


הסוד: ניהול נכון וחכם
כיום, כמעט כל החברות הגדולות משקיעות בשיווק באמצעות דפים עסקיים. דף עסקי טוב מכיל בצורה ברורה פרטי יצירת קשר, הוא פעיל ומשתף כל הזמן את הגולשים בתכנים חדשים, בתמונות, בסרטונים ובסטטוסים מעניינים. עבור חברה שרוצה לשווק את עצמה בצורה חכמה ונכונה, פתיחת דף עסקי בפייסבוק מהווה צעד חשוב שיכול לסייע כחלק מהאסטרטגיה השיווקית, ובתנאי שהוא נבנה ומנוהל נכון.

ההצלחה בשיווק הדף תלויה לא רק בעיצוב העמוד, אלא גם בפעילות היומיומית שתעשו בו: חשוב לא רק למכור ולמכור, אלא גם לקרוא סטטוסים ותגובות של הגולשים שלכם, לענות עליהם מדי פעם ולהתייחס לשאלות. קחו בחשבון שזוהי רשת חברתית, והשתמשו בה ככזו. דף אוהדים בפייסבוק אמור לשמש לאינטראקציה חברתית, ולכן, אם תדברו כל הזמן רק על העסק שלכם, תחמיצו את הפואנטה. זכרו שניהול נכון וחכם של הפעילות ברשת החברתית יכול לסייע לכם להפוך חלק ניכר מן החברים ללקוחות העסקיים שלכם.

צרו עמנו קשר:www.letsfaceit.co.il ואנו נסייע לכם להיות חלק מעולם הרשתות החברתיות!
רוצים לראות דוגמה לדף עסקי בפייסבוק? אתם מוזמנים לדף של שריג רעיונות.


* טלי עוז אלבו היא מומחית לשיווק ברשתות חברתיות והבעלים של חברת letsfaceit
חזרה לדף מאמרים >
דף הבית   /   לקוחות  /  מגזרים  / עבודות /  מי אנחנו  מאמרים  /  צור קשר  
כל הזכויות שמורות לשריג רעיונות  | מיתוג, כתיבה שיווקית, ניוזלטרים, עיצוב גרפי | טל' 03-6126145 | רח' תובל 34 רמת גן 5252244 | האתר נבנה ע"י טבעונט

 

Tivonet

  שריגרעיונות