המשוואה לניוזלטר מוצלח
כמו כל עיתון, ניוזלטר אינטרנטי הוא מוצר שבו האיזון משחק תפקיד מרכזי. איזון לא רק בין הקבוע והמשתנה, אלא בין התוכני למכירתי, בין הטקסטואלי לוויזואלי, ובין המטרות השיווקיות והתדמיתיות שאנו מבקשים להשיג לבין העניין והסקרנות שאנו חייבים ליצור בקרב הקורא.
המשוואה לניוזלטר מוצלח
הסוד הוא במינון מדויק בין כל המרכיבים האלו, ואין כאן נוסחת מדף – צריך לתפור את התמהיל המדויק במרקם הנכון ביותר עבור כל לקוח וכל עולם תוכן. האיזון הזה נכון לגבי כל מוצר תוכן, רעיוני או מסחרי, שנבנה בתצורה המוכרת של עיתון או של מגזין. מצד אחד, המעטפת: מיתוג מזוהה וברור, עיצוב בקו אחיד ובממשק נוח להתמצאות, תדירות הפקה/משלוח סדירה – כל אלו הם אלמנטים קבועים ש"עושים סדר" וגורמים לקורא תחושה של "חזרה הביתה" אל מקום מוכר וידוע. מצד שני, החלק המשתנה: תוכן ועיצוב שממציאים את עצמם כל פעם מחדש בתוך המסגרת הקבועה ויוצרים עניין וגירוי בעולם מרובה מסרים. למשל: אם אתם עוסקים בתחום המזון לעסקים, וקהל לקוחותיכם מצפה לשמוע מהי המנה היומית שאתם מציעים – שילחו אליהם בכל שבוע ניוזלטר ובו פירוט המנה המשתנה. הקבוע – משלוח שבועי, בפורמט ברור ומוכר; המשתנה – המנה השבועית והתוכן הנלווה אליה, אם כתיאור מבצע יומי ואם כסיפור רקע נלווה על "מאחרי הקלעים" של המנה. כן, אפשר גם את שניהם, וגם לגוון מדי פעם בציטוט של לקוח מרוצה, בטעימה מסיפור היסטורי שקשור לנושא או בכל תיבול אחר שיהפוך את ניוזלטר המנה היומית לחגיגה קטנה בטעם טוב, כזה שעושה חשק לקרוא (ולהזמין).בכל תחום ובכל עולם תוכן אפשר למצוא נגיעות כאלה, שמשלימות את חוויית הלקוח ומשיקות למוצר/שירות שאנו מבקשים לקדם. שילוב בין תוכן אמיתי לבין ניראות מעולה הוא עוד מרכיב קריטי באיזון שאנו מחפשים. אז אל תשכחו: מינון, איזון ורעיונות טובים – זהו החיסון המשולש מפני אותו חור שחור הנקרא "דואר זבל".
חזרה לדף מאמרים >
דף הבית   /   לקוחות  /  מגזרים  / עבודות /  מי אנחנו  מאמרים  /  צור קשר  
כל הזכויות שמורות לשריג רעיונות  | מיתוג, כתיבה שיווקית, ניוזלטרים, עיצוב גרפי | טל' 03-6126145 | רח' תובל 34 רמת גן 5252244 | האתר נבנה ע"י טבעונט

 

Tivonet

  שריגרעיונות